Je velmi povzbuzující vědět, že jsou v našem městě lidé, kteří dělají díru do světa. A když slaví úspěch díky kvalitní a poctivé práci, je to prostě fantazie. Takovým člověkem je Tomáš Kalný, který se během 18 let vypracoval z “obyčejného” řemeslníka v majitele prosperující firmy Profi Koupelny a vysloužil si titul Živnostník roku Ústeckého kraje v soutěži, kterou pravidelně pořádají Hospodářské noviny. To ale nemusí být zdaleka konec. Vítězství v kraji v konkurenci šesti tisícovek přihlášených znamená pro Tomáše Kalného postup do republikového finále.

Pomoci dalšímu úspěchu můžete i vy, pokud v první polovině listopadu dáte našemu reprezentantovi hlas v internetové anketě na www.zivnostnikroku.cz. O podrobnostech hlasování vás budeme aktuálně informovat.

“Je to pro mě obrovské ocenění za těch 18 let práce. Neznamená to ale, že tím naše práce končí. Právě naopak. Chceme dokazovat velké věci a inspirovat ostatní řemeslníky,” prozradil Hlasu severu živnostník roku. Tím i naznačuje, co je klíčem k úspěchu. “Na prvním místě poctivost. Dělám, jako bych dělal u nás doma.

A pak myslím to, že se chceme neustále vyvíjet, jak v oblasti služeb, tak nových technologií,” vysvětluje. Začátky nebyly vůbec jednoduché. “Dělal jsem věci, které byly na úrovni klasické zedničiny, ale byl jsem si jistý, že chci dělat hlavně obkladačství,” vypráví. Zlom nastal před deseti lety. “Řekl jsem si, že si půjčím peníze a povýším to na novou úroveň. Koupil jsem si větší auto, udělal vizitky, dal reklamu do novin a opravdu se to začalo vyplácet. Postupně se na mě začali nabalovat i další šikovní řemeslníci.

Dnes mám tolik práce, že bych velmi rád svůj tým rozšířil o řemeslníky, kteří jsou poctiví a chtějí se učit nové věci,” popisuje Tomáš Kalný. Na první pohled sympaťák. Energický s jiskrou v oku, která prozrazuje, že neustále vymýšlí, jak se posunout ještě dál.

Třeba se mu právě honí hlavou možná spolupráce s místním učilištěm. „Můj sen ještě nebyl zdaleka naplněn.

Rád bych ukázal svou práci ve vyšší cenové kategorii s nejmodernějšími materiály a doplňky,“ dodává živnostník roku Tomáš Kalný.

Firma Profi Koupelny – Tomáš Kalný se zabývá přestavbou umakartových jader, koupelen a interiérů na klíč.

Více informací o vítězném živnostníkovi hledejte na www. tomaskalny. cz.